Opcje przeglądania

Komosa ryżowa, Quinoa

QUINOA, czyli komosa ryżowa, pochodzi z Ameryki Południowej. Uprawiana jest na dużych wysokościach, przede wszystkim w Boliwii (na Altiplano: 3300-3800 m.n.p.m.). Zalicza się ją do roślin komosowatych bądź szarłatowatych. Jest to gatunek jednoroczny. Swoją niezwykłą popularność komosa ryżowa zyskała w ostatnich latach dzięki rozpropagowaniu unikalnych właściwości. Znana była jednak od tysięcy lat – w czasach prekolumbijskich quinoa stanowiła podstawę diety Inków i innych ludów, zamieszkujących kontynent amerykański.

Komosa ryżowa jest szczególnie ceniona przez wzgląd na bogate źródło pełnowartościowego białka. Posiada wszystkie aminokwasy syntetyzowane w organizmie. W jej składzie występuje także duża zawartość magnezu. Ponadto nie zawiera glutenu i ma niski indeks glikemiczny.

W naszym sklepie znajdą Państwo produkt pod marką Priméal. To najwyższej jakości quinoa charakteryzujące się dużymi ziarnami, jasnym kolorem, dużą zawartością aminokwasów i minerałów (żelaza, wapnia, magnezu) oraz błonnika. Dodatkowo komosa ryżowa Primeal jest produktem sprawiedliwego handlu (Fair Trade),tzn. że rolnicy pracujący przy hodowli tego produktu są godziwie wynagradzani za swoją pracę. Quinoa jest proste w przygotowaniu i ma niski Indeks Glikemiczny (IG ok. 30), stanowi doskonały element zbilansowanej diety. Uchodzi także za bardzo dobre źródło białka – w 100g produktu znajduje się 12,8g białka. Produkt nie zawiera glutenu.

KOMOSA RYŻOWA, QUINOA, Z QUINOA

Quinori bio, 500g Quinori bio, 500g
Cena: 24,78 zł
szt.
zobacz więcej
Quinama bio, 500g Quinama bio, 500g
Producent: Primeal
Cena: 23,40 zł
szt.
zobacz więcej
Quico bio, 500g Quico bio, 500g
Cena: 24,32 zł
szt.
zobacz więcej
Płatki quinoa bio, 500g Płatki quinoa bio, 500g
Producent: Primeal
Cena: 34,65 zł
szt.
zobacz więcej
Paluszki z QUINOA bio, 100g Paluszki z QUINOA bio, 100g
Producent: Primeal
Cena: 12,30 zł
szt.
zobacz więcej
Musli Montignac bio, 500 g Musli Montignac bio, 500 g
Producent: Montignac
Cena: 22,69 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl